20. Diecezjalna Pielgrzymka za: 4 DNI

Świadectwo Pawła

        Pielgrzymka jest czasem owocnym w życiu każdego człowieka. Tak też było i w moim przypadku. Mogę śmiało powiedzieć, że Matka Boża z Częstochowy pomogła mi w przezwyciężeniu leków w decyzji wstąpienia do seminarium. Nie sama pielgrzymka była decydująca w tym przypadku, a łaska, którą Nasza Matka wyprosiła mi u Boga w tej sprawie. Pielgrzymka to radosny czas drogi, w którym wszyscy dążą do jednego celu: aby stanąć u stóp ołtarza i obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i przedstawić Jej swoje prośby i dziękczynienia. W czasie tej drogi dokonują się niewiarygodne cuda, bo jakiż większy cud znajdziemy na ziemi od ofiary Eucharystycznej? To jest centrum każdego pielgrzymiego dnia.       

        Przed wyruszeniem na pielgrzymi szlak często mamy wątpliwości czy sobie poradzimy. Nie lękajcie się! Każdy wyruszał pierwszy raz. Zaufaj Chrystusowi! Na pielgrzymce tworzymy rodzinną atmosferę. Są tam ludzie w każdym wieku: od dzieci w wózkach z rodzicami, młodsza młodzież, starsza młodzież, studenci (dużo młodzieży!), osoby dojrzałe, po osoby w starszym wieku. ?Wymagajcie od siebie, chociaż inni od Was nie wymagają!? ? mówił Święty Jan Paweł II.

        Gorąco polecam! Będzie to dla Was na pewno szczególny czas. Nie będzie to czas stracony. Każdy wynosi jakiś owoc z pielgrzymki. Warto wykorzystać nawet swój urlop. Tak właśnie robi wiele osób.

 

TOP